Lugnande behandling för rosacea, eksem, perioral dermatit, känslig hud - 60 minuter
60 minuters lugnande behandling som är särskild anpassad för dig som är besvärad av känslighet och obalanser i huden.
60 minuters behandling som är särskild anpassad för dig med Rosacea, rodnad, inflammationer, eksemutslag, perioral dermatitt och kliande hud. Denna underbara och trygga behandling lugnar ner huden, reducerar inflammationer, mjukgör, lindrar och reglerar pH i huden och gör huden starkare och i mer balans. Behandlingen ger även de med känsliga hudåkommor möjlighet att få effektiv antirynkbehandling samtidigt som den stärker hudbarriären.
Du kommer få rådgivning om hudprogram/kost som ger dig bättre möjlighet att ta hand om hudhälsan. Dr.Schrammek har, med många års forskning bakom sig, tagit fram behandlingskoncept och produkter som har gett tusentals kvinnor och män ovärderlig hjälp med sitt hudproblem oavsett grad och tillstånd.
Holistisk väg till bättre hudhälsa är första valet för fler och fler.
Välkommen till behandling och personlig vägledning.
Populära behandlingar

Intensiteten på Thera PRO penslingen med AHA syror har 3 styrkor: 10% 20% och 30%
SEK 1200:-

50 minuters energigivande behandling som sätter fart på cirkulationen. En behandling som ger omedelbar effekt och en vital hud.
SEK 1450:-